2017 – MU19 – Proximus Cup (invitational)

Results for the 2017 – MU19 – Proximus Cup (invitational)

LOCATIONS (click here for maps of all locations)
 LM Lange Munte – Kortrijk  WEV Wevelgem (Schelp & Vlaschaard)
 MIM Mimosa – Kortrijk  DOT Dottignies
 HIE HIEPSO – Kortrijk ZWE Sportpunt – Zwevegem
DEE Gaverhal – Deerlijk WAR De Treffer – Waregem
IZE ‘t Sok Izegem

1 1 LM 1 27-dec-17 12:40 JOVENTUT BADALONA ALBA BERLIN 102 93
2 LM 2 27-dec-17 12:40 BASKET@SEA OOSTENDE ISRAEL BASKETBALL ACA 96 56
3 LM 1 27-dec-17 18:30 BASKET@SEA OOSTENDE JOVENTUT BADALONA 95 77
4 LM 2 27-dec-17 18:30 ISRAEL BASKETBALL ACA ALBA BERLIN 69 93
5 LM 1 28-dec-17 12:40 JOVENTUT BADALONA ISRAEL BASKETBALL ACA 88 52
6 LM 2 28-dec-17 12:40 BASKET@SEA OOSTENDE ALBA BERLIN 90 83
2 7 LM 1 27-dec-17 14:30 LIMBURG UNITED ATLETAS KAUNAS 101 61
8 LM 2 27-dec-17 14:30 STELLAZZURRA ROMA BELGRADE BASKETBALL 65 82
9 LM 1 27-dec-17 20:20 LIMBURG UNITED STELLAZZURRA ROMA 76 82
10 LM 2 27-dec-17 20:20 ATLETAS KAUNAS BELGRADE BASKETBALL 69 62
11 LM 1 28-dec-17 14:30 LIMBURG UNITED BELGRADE BASKETBALL 89 71
12 LM 2 28-dec-17 14:30 ATLETAS KAUNAS STELLAZZURRA ROMA 80 78
3 13 LM 1 27-dec-17 10:50 ANTWERP GIANTS TSMOKI MINSK 68 66
14 LM 5 27-dec-17 14:30 ANTWERP GIANTS APOLLO AMSTERDAM 67 55
15 LM 5 27-dec-17 18:30 TSMOKI MINSK APOLLO AMSTERDAM 61 66
4 16 WAR 1 27-dec-17 9:00 SPALDING SELECTION SELECTION AWBB 52 63
17 WAR 1 27-dec-17 13:50 SPALDING SELECTION DEN BOSCH 62 65
18 WAR 1 27-dec-17 18:40 SELECTION AWBB DEN BOSCH 62 72
5 19 LM 2 27-dec-17 9:00 FALCO GENT USK PRAGUE 44 61
20 LM 4 27-dec-17 12:40 FALCO GENT DEN HELDER SUNS 82 77
21 MIM 27-dec-17 17:30 DEN HELDER SUNS USK PRAGUE 56 61
6 22 LM 1 27-dec-17 9:00 BASKET WOLUWE STRASBURG 99 49
23 LM 5 27-dec-17 12:40 STRASBURG SPARTA BERTRANGE 44 56
24 MIM 27-dec-17 19:15 BASKET WOLUWE SPARTA BERTRANGE 99 64
1 25 LM 2 28-dec-17 9:00 APOLLO AMSTERDAM SELECTION AWBB 76 52
2 26 LM 2 28-dec-17 10:50 FALCO GENT SPARTA BERTRANGE 82 71
3 27 LM 1 28-dec-17 9:00 ANTWERP GIANTS DEN BOSCH 88 56
4 28 LM 1 28-dec-17 10:50 USK PRAGUE BASKET WOLUWE 51 63
5 29 HIE 1 28-dec-17 12:00 TSMOKI MINSK SPALDING SELECTION 95 61
30 HIE 2 28-dec-17 12:00 DEN HELDER SUNS STRASBURG 102 52
31 HIE 2 28-dec-17 15:00 TSMOKI MINSK DEN HELDER SUNS 87 61
32 HIE 1 28-dec-17 16:30 SPALDING SELECTION STRASBURG 85 70
33 ZWE 2 29-dec-17 10:30 TSMOKI MINSK STRASBURG 66 49
34 ZWE 1 29-dec-17 10:30 SPALDING SELECTION DEN HELDER SUNS 61 93
1 35 LM 4 28-dec-17 16:20 SPARTA BERTRANGE SELECTION AWBB 47 87
2 36 HIE 2 28-dec-17 19:30 STELLAZZURRA ROMA ISRAEL BASKETBALL ACA 59 55
3 37 LM 5 28-dec-17 16:20 FALCO GENT APOLLO AMSTERDAM 78 90
4 38 HIE 1 28-dec-17 19:30 BELGRADE BASKETBALL ALBA BERLIN 93 82
5 39 LM 5 28-dec-17 18:10 JOVENTUT BADALONA DEN BOSCH 106 66
6 40 LM 5 28-dec-17 20:00 ATLETAS KAUNAS USK PRAGUE 49 58
7 41 LM 4 28-dec-17 18:10 BASKET@SEA OOSTENDE ANTWERP GIANTS 86 76
8 42 LM 4 28-dec-17 20:00 LIMBURG UNITED BASKET WOLUWE 84 71
37 43 LM 4 29-dec-17 9:00 SPARTA BERTRANGE ISRAEL BASKETBALL ACA 54 79
36 44 ZWE 1 29-dec-17 12:00 SELECTION AWBB STELLAZZURRA ROMA 40 65
35 45 LM 5 29-dec-17 9:00 FALCO GENT ALBA BERLIN 48 63
34 46 LM 4 29-dec-17 10:50 APOLLO AMSTERDAM BELGRADE BASKETBALL 76 79
33 47 LM 5 29-dec-17 10:50 DEN BOSCH ATLETAS KAUNAS 78 72
32 48 LM 4 29-dec-17 12:40 JOVENTUT BADALONA USK PRAGUE 70 50
31 49 LM 5 29-dec-17 12:40 ANTWERP GIANTS BASKET WOLUWE 79 59
30 50 LM 1 29-dec-17 15:40 BASKET@SEA OOSTENDE LIMBURG UNITED 44 83
RANKING MU19 INV
1 LIMBURG UNITED
2 BASKET@SEA OOSTENDE
3 ANTWERP GIANTS
4 BASKET WOLUWE
5 JOVENTUT BADALONA
6 USK PRAGUE
7 DEN BOSCH
8 ATLETAS KAUNAS
9 BELGRADE BASKETBALL
10 APOLLO AMSTERDAM
11 ALBA BERLIN
12 FALCO GENT
13 STELLAZZURRA ROMA
14 SELECTION AWBB
15 ISRAEL BASKETBALL ACA
16 SPARTA BERTRANGE
17 TSMOKI MINSK
18 DEN HELDER SUNS
19 SPALDING SELECTION
20 STRASBURG